Informace o atrofii

07. 01. 2012 | † 01. 05. 2012 | kód autora: fSO

 O této nemoci toho na internetu moc nenajdete. A proto jsem se rozhodl napsat tento blog, abych Vám tento handicap popsal podrobněji. Informace které na internetu jen tak nejsou k nalezení. Proto zde napíši můj příběh jak to probíhalo u mně.

teď info o této nemoci 

Atrofie zrakového nervu - bývá nejčastější z onemocnění zrakového nervu a zrakových drah. Nerv odumírá a výsledkem je úbytek vidění, barevného vidění a světelné percepce. Příčin může být několik: dědičnost, úrazy, intoxikace, zánětlivá onemocnění nebo tumory.     

Je mnoho typů atrofii a každá se projevuje jinak. U některé jde zhoršování zraku rychle a u některé pomaleji. 

Asi žádný nebo jen minimum expertů Vám řeknou jaký typ zrovna máte vy nebo vaše dítě. Co jsem ale tak vyčetl a co jsem se tak poptal u lékařů když jsem byl neustále v Mtole a v  Centru zrakových vad v Praze, tak jsem se dozvěděl že do 15 roku se to může zlepšit ale také nemusí. Ostatně v mnoha případech se to nezlepšilo a pokud ano, tak nikdy nebudete vidět tak jako zdravý člověk. 

Co si tak vzpomínám z vyšetření v Motole a v CZV v Praze a v Liberci, tak jsem zjitil že na to zatím není žádná operace. Také co jsem s e tak dočetl v zahraničních novinách ( většinou jde o americké, Japonské, Britské noviny které jsou psané v angličtině), tak již něco vynalezli a začínají to testovat na myších a jiných zvířatech než to začnou s implementací na lidi. 

 

Ostatně já svůj druh atrofie také nevím a neví to nikdo. Popíšu co se s největší pravděpodobností za nějákou dobu stane

 

úryvek z knihy - oční lékařství

Atrofie zrkaového nervu

Pojem atrofie zrakového nervu je hlavně patologicko-anatomickým pojmem, popisujícím úbytek nervových vláken a jejich myelinových pochev ve svém průběhu, který se popisuje oftalmoskopicky jako atrofie papily zrakového nervu. Atrofii papily označujeme bledost terče, přesahující fyziologickou mez. U vyšší myopie a ve stáří jsou papily bledší. Stejně jako  v utlém dětství a zvlášť u nezralých novorozenců, kde se na vzhledu terče podílí i opožděná myenilizace nervových vláken. 

zde je odkaz na celou knihu. je to jen pár stránek ale něco se z toho dozvíte. http://books.google.cz/books?id=MrJkMOqOrJMC&pg=PA681&lpg=PA681&dq=atrofie+o%C4%8Dn%C3%ADho+nervu&source=bl&ots=JoY2cpguIH&sig=-JkilSMUGBk7JrQnv2lNTvmRp1Q&hl=cs&sa=X&ei=cDgIT6rfCKaA4gT54PGSCA&ved=0CEwQ6AEwBjgK#v=onepage&q=atrofie%20o%C4%8Dn%C3%ADho%20nervu&f=false

 

 

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zdravi

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.